Generálním dodavatelem developerského projektu luxusního bytového domu Vila Verde se stala česká stavební společnost Hinton, která zvítězila ve výběrovém řízení pořádaném developerem projektu, společností Real 11 a. s. Vila Verde je jedinečná stavba organicky zasazená do dřívější vilové zástavby v prestižní pražské čtvrti Bubeneč.
Umístění nedaleko centra Prahy do blízkosti Pražského hradu a největšího pražského parku Stromovka činí spolu s výbornou dostupností letiště z tohoto projektu atraktivní investici pro náročnou českou i zahraniční klientelu.
Vila Verde nabídne celkem sedm vzdušných bytů včetně jednoho penthousu, na které připadá čtrnáct podzemních garážových stání. Architektonické řešení dvou prolnutých kvádrů bylo zvoleno kvůli okolní zástavbě, kterou tvoří domy ve stylu moderny a funkcionalismu. Výsledkem je odlehčená, pozitivně působící stavba splňující nejvyšší nároky na pohodlný život.
„Exkluzívní lokalita a mimořádné architektonické řešení předurčují tento projekt pro zájemce, kteří ocení dobrou adresu a současné kvalitní architekturu. To se odráží i na zájmu zákazníků. V současnosti máme prodány již tři bytové jednotky, což představuje 43 % podlahové plochy. V projektu je možné ještě dělat na přání klientů dispoziční změny. Každé podlaží je architektem projektu řešeno tak, že je více bytů možno propojit, a to až do varianty vytvoření loftového bytu na celém podlaží,“ říká Jiří Thein, předseda představenstva Real 11 a. s.
Generálním dodavatelem se stala společnost Hinton, nově vzniklá česká stavební firma pod vedením Zdeňka Burdy, bývalého ředitele a předsedy představenstva firmy Skanska.
Autory architektonického návrhu jsou ing. arch. Martin Sladký a ing. arch. Zuzana Strouhalová z atelieru de.fakto. „Vnější vzhled budovy vychází z původního a také i dnes relativně optimálního kompozičního členění. Objekt tvoří dva kvádry se společným průnikem. Přední uliční, který velikostí odpovídá ostatním domům v ulici je výrazově intenzivní, zatímco druhý do zahrady ustoupený kvádr je pokryt zelenou fasádou s potlačeným vnímáním oken, čímž splývá s pozadím okolních zahrad. Vnitřní dispozice jednotlivých podlaží a konstrukční řešení umožňuje více možných půdorysných variant na každém patře. Vlastní materiálové provedení budovy i jejího interiéru (standardů) je na vysoké kvalitativní i estetické úrovni,“ uvádí Martin Sladký k projektu.
Objekt je vybaven nejmodernějšími technologiemi, které spolu komunikují prostřednictvím systému IQ HOUSE. Vše je projektováno s důrazem na nejvyšší míru ekonomičnosti a zajištění co nejnižších nákladu na provoz domu. Například větrání každého bytu je vyřešeno řízenou rekuperací, která zajišťuje stále čerstvý vzduch bez nutnosti otevření oken, čímž se tato vila dostává do kategorie energeticky úsporného domu. Samozřejmostí jsou dostupné moderní datové a telefonní rozvody. Dále je k dispozici centrální rozvod pozemního televizního signálu, satelitní televize a kabelové televize UPC. Bezpečnost budoucích vlastníků je zajištěna kamerovým systémem s možností napojení na pult centrální ochrany.
Projekt je nyní ve fázi výstavby, jejíž konec se předpokládá v závěru roku 2012. K nastěhování bude připraven od poloviny roku 2013.