Zimní počasí už je tu a topná sezony začíná být v plném proudu. A naše měřící budíky za elektřiny a plyn se opět roztočily. Ale kdo chce platit každý rok takové částky? Nikdo, a proto máme pro vás správné a levné řešení.
Z hodin fyziky na základní škole si pamatujeme, že se teplo chová přesně podle přírodních zákonů. Ohřátý vzduch je lehčí a stoupá vzhůru. Když najde skulinku ve stropě, uniká bez užitku z obytných prostor.
Kabát pro vaši středu
Aby k takovým únikům nedocházelo, je ideálním řešením zateplit strop. Systém MAGMARELAX® můžete použít do všech typů střech. Moderní technologie, která je lety ověřená vám pomůže rychle snadno vyřešit problém s únikem tepla. Efektivnost zateplení stropu ucítíte okamžitě, rozdíl teplot ve vašich místnostech se změní průměrně o 5 stupňů a to vše za 3-5 hodin, bez hluku na pořádku. A to je výzva!
Co se skrývá pod „pultem“
Starší domy s plochou, nebo pultovou střechou, bytové domy i novější paneláky mají v zateplení střechy slabinu. I když nějakou izolaci mají, je nekvalitní, poplatná době stavby. Izolovala špatně už jako nová, po mnoha letech slehla vlivem vlastní váhy a vlhkost dokonala dílo zkázy. Vytvořila se z ní kompaktní pevná hmota, která neizoluje téměř vůbec.
Naštěstí jsou ploché střechy převážně dvouplášťového provedení. Do dutiny nad stropem místností posledního podlaží lze zafoukat minerální izolací MAGMARELAX®.
Zateplení rovné střechy je nejvhodnější provádět za pěkného počasí. Jedná se totiž o střechy, které často nemají revizní otvor. Ten se musí nejprve vytvořit. V budoucnu tento otvor jistě oceníte, až přivolaná hasičská záchranná hlídka přijede likvidovat hnízda bodavého hmyzu, jejichž obyvatelé koncem léta terorizují okolí.
Zateplení střechy zhodnotíte také za parných letních dnů, kdy se v horních místnostech domu nedá vydržet díky prostupujícímu horku z rozpálené střechy. Izolace zabrání tomuto prostupu a horní místnosti zůstávají i během léta obyvatelné.
Příliš drahé dutiny
U starších objektů se sedlovou střechou tvoří konstrukci většinou trámový strop, kdy trámy jsou vzdálené přibližně jeden metr od sebe a jejich výška se pohybuje mezi 20 až 25 cm. Trámy jsou podbité spodním prkenným záklopem s rákosem a omítkou. Na trámech je položen vrchní prkenný záklop překrytý pochozí vrstvou, případně zasypán vrstvou škváry. Ta je podkladem pod betonovou mazaninu nebo pod pálené tvárnice. Jedno je však pro obě varianty společné – je zde prázdný meziprostor mezi jednotlivými trámy. A teplo tudy proudí pryč…
Nejlépe se izoluje do dutiny v podlaze půdy, zateplí se i velmi těžko přístupné prostory. Stačí jen několik otvorů do podlahy půdy, které se po zafoukání znovu uzavřou. Vše je tak dokonale utěsněno.
Není-li dutina v podlaze půdy k dispozici (vazníkový strop) nebo je příliš nízká, nafouká se izolační vata přímo na podlahu půdy, stačí vrstva o síle 30 centimetrů. Ta již velmi dobře tepelně izoluje. Poměr ceny a úspory nákladů na topení zde vychází nejlépe. Půda však není jinak využitelná.
K foukání do nové podlahy na půdě přistoupíme, chceme-li dále využívat půdní prostor. Vytvoří se lehká, velmi stabilní nová podlaha - Stropní systém MAGMARELAX®.
Snadné řešení čeká na vás
Neváhejte a informujte se na www.mojeizolace.cz nebo na telefonu 800 100 533.